סקרי עצים לתכנון ובניה

על פי חוק התכנון והבניה קבלת היתר בנייה מחייב עריכת סקר עצים בוגרים. כך גם תהליך הסדרת תב"ע, הסבת ייעודי קרקע ועוד.

גם בפרוייקטים של פיתוח נופי כמו סלילת שביל אופניים, הקמת אנדרטה או בניית תצפית נוף חדשה יש צורך בביצוע סקר עצים.

מטרתו של סקר עצים היא להתחשב בשכבת העצים הבוגרים בשטח ולהביא אותם לידי ביטוי כ'שכבת תשתית' אל מול המתכנן הראשי. מטרה נוספת היא איתור העצים הערכיים והמשמעותיים בנוף ושימורם אל מול תהליכי הבנייה והפיתוח הבלתי פוסקים.

בתהליך סקר העצים לוקחים חלק ארבעה גורמים; האדריכל המתכנן הראשי, המודד, סוקר העצים ופקיד היערות המאשר את סקר העצים ומנפיק היתרי כריתת/העתקת עצים.

הסקר לוקח בחשבון מספר פרמטרים, בהם:

לכל עץ מחושב 'ערך פיצוי נופי' המגלם בתוכו את שוויו הכלכלי.

נועה נוף - לחשוף את היופי שבמרחב - תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ | תכנון נוף | סקרי עצים | ייעוץ נופי

חשיבות סקר עצים מקצועי

היכולת להעריך נכונה את מצב העצים ולשקלל את חשיבותם וערכיותם אל מול הבנייה או הפיתוח המתוכננים בשטח מאפשרת קבלת החלטות מושכלת ומיטיבה. זה בדיוק מה שהאדריכל הראשי של התכנית צריך. ההיכרות העמוקה שלי עם נוהל סקר העצים, לאור הנסיון הרב שלי בתחום ועשרות סקרי העצים שכבר ביצעתי, מאפשר לי לעבוד ביעילות ולצפות מראש בעיות שעלולות לצוץ. אני חושבת כמה צעדים קדימה ומעדכנת את מזמין העבודה על נקודות התורפה מבעוד מועד. יחסי אנוש מעולים ואמונה גדולה בשת"פים בנוסף להיכרות אישית עם הגורמים השותפים בהליך סקר העצים מאפשרים לי תקשורת זריזה ודיאלוג פורה אל מול המתכננים והיזמים ובכך לקצר את זמני התגובה.

למי מתאים השירות?

השירות מתאים ליזמים, קבלנים, אדריכלים ולקוחות פרטיים ונדרש כתנאי מקדים לקבלת היתר בניה או היתרי כריתה והעתקה לעצים.

מה תקבלו במסגרת השירות?

השירות הוא שירות כוללני מא' ועד ת'; אני עובדת אחד לאחד אל מול 'נוהל סקר עצים' כפי שנכתב ע"י משרד החקלאות. בין היתר כולל השירות סקירת העצים בשטח, תיאום בין העצים ומצבם הקיים לתכניות העתידיות של המקום, מתן המלצות למתכנן הראשי, ליווי המתכנן ועריכת שינויים לבקשת פקיד היערות ועד קבלת אישור הסקר והנפקת היתרי כריתה והעתקת עצים במידת הצורך.

נעים להכיר, נועה אוחנה
הבעלים של נועה.נוף תכנון נוף וסקרי עצים.

בעלת ותק של למעלה מ-17 שנים בתחום תכנון הנוף והגינון; מתכננת נוף, סוקרת עצים, אילנאית ומרצה במגמת הנדסאי אדריכלות נוף.

הקמתי את החברה מתוך זיקה עמוקה לחוץ, לטבע לעיצוב ולאומנות.
מאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי להסתובב באויר הפתוח, ללכת יחפה על האדמה, לגעת בצמחיה ולהתבונן בשמיים שסביבי. את אלו הפכתי לחומרי הגלם של היצירה שלי. המומחיות שלי היא ביצירת מרחבים שיהוו "עולם ומלואו" עבור השוהים בהם;  מרחבים שיממשו את הפוטנציאל הטמון בהם: שיהיו פונקציונליים ומתוכננים כהלכה, אסתטיים ומרגיעים, שיתקיים בהם חיבור זורם בין החוץ לפנים תוך התייחסות לטופוגרפיה ונופים שכנים, הצללה ורוח.

אני מייצרת תחושה של זרימת אנרגיה טובה בתוך המרחב עצמו ע"י בחירה נכונה של האלמנטים, מיקום מוצלח שלהם בשטח והחיבור ביניהם. בעבודתי אני מביאה את הטבע והגינון אל תוך מרחב המחיה של לקוחותיי, ונעזרת בכישורי העיצוב שלי כדי ליצור מרחב מותאם אישית לכל אחד לפי רצונותיו.

נועה נוף - לחשוף את היופי שבמרחב - תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ | תכנון נוף | סקרי עצים | ייעוץ נופי

שאלה? ייעוץ? כתבו לי!

כשמדובר בתכנון ועיצוב מרחב חוץ, טבעי שתתעוררנה שאלות. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר כעת ולהעזר בידע ובניסיון שצברתי, כדי לקבל החלטות מושכלות ונבונות.

אשתמש בפרטים רק כדי ליצור איתך קשר בטלפון או בווצאפ. אני לא שולחת חומר פרסומי או ספאם.