גן מורשת - תכנון בבסיס צה"לי

פרויקט יפהפה הממוקם בחצר מרכזית באחד הבסיסים הגדולים בדרום הארץ.

האתר, בגודל של כשני דונמים, תחום על ידי חומת הבסיס בשני צדדיו וגובל בחנייה מצד שלישי ורחבה גדולה מרוצפת מצידו הרביעי, בפתח הכניסה לאתר מורשת צה"לי.

הרעיון המרכזי של הגן הינו ריכוז מידע לגבי סוגי המסלעים השונים שקיימים במדינת ישראל, תוך ציון מיקומם הגיאוגרפי על גבי מפת המדינה.

לשם כך תוכננה בלב ליבו של הגן יציקת בטון בצורתה הפיזית של מדינת ישראל בגודל של כ-10X35 מ', ועליה הונחו בולדרים (סלעים גסים גדולים) לפי סוג המסלע האופייני בקטע זה של הארץ.

הגן מכיל שבילי הליכה ואזורים מרוצפים, ריהוט גן למנוחה ושהייה, פרגולה גדולה עם כ-70 מקומות ישיבה בטריבונות וכן מיקום לדגלים. כמו כן מתוכננים בו עצי צל לרוב, מדשאות ושיחים ליצירת מראה ירוק ומוצל ברוח הצמחיה המדברית.

לגן שלוש כניסות המובילות כולן אל אותו אזור מרכזי של יציקת המדינה.

נועה נוף - לחשוף את היופי שבמרחב - תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ | תכנון נוף | סקרי עצים | ייעוץ נופי

עוד פוזרו שלטי הסבר ליד כל סוג מסלע, וכן שלט גדול בכניסה המרכזית לגן. כמו כן, הוצבו פנסי תאורה ליצירת דרמה ותאורת הצפה. כמו כן הוצבו ספסלי ישיבה, אשפתונים וברזייה לרווחת העוברים והשבים.

החומרים והצמחים שנבחרו, תואמים לדרישות האקלים המקומי ואופי האחזקה, הגן מהווה חלק משגרת סיורי ההסברה המתקיימים באתר המורשת.

גלריה

שאלה? ייעוץ? כתבו לי!

כשמדובר בתכנון ועיצוב מרחב חוץ, טבעי שתתעוררנה שאלות. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר כעת ולהעזר בידע ובניסיון שצברתי, כדי לקבל החלטות מושכלות ונבונות.

אשתמש בפרטים רק כדי ליצור איתך קשר בטלפון או בווצאפ. אני לא שולחת חומר פרסומי או ספאם.