נועה נוף - לחשוף את היופי שבמרחב - תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ | תכנון נוף | סקרי עצים | ייעוץ נופי

תכנון נוף

שירות הדגל שלי והאהוב עליי מבין כלל השירותים. 

שירות כוללני ומקיף המאפשר לי להביא לידי ביטוי את כל כשרונותיי והידע שצברתי עם השנים.

אני מתכננת מרחבי חוץ העונים על צרכי הלקוחות, מספקים פתרון לבעיות הקיימות בשטח, תואמים את השפה האדריכלית של הסביבה ומשתלבים בקו העיצובי, מייצרים תנועה טבעית מרגיעה וממקסמים את המרחב הקיים. כבר מהשלבים הראשונים תעבדו עם אשת מקצוע שרואה את הפוטנציאל הגלום בסביבה ומממשת אותו ביעילות ובמקצועיות.

לא בכדי אני אומרת שהמומחיות שלי היא תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ, כי כשכל כך נוח ונעים בחוץ, מי רוצה להכנס פנימה בכלל?

מהי העבודה של מתכנן הנוף?

עבודתו של מתכנן הנוף הינה לתכנן את המרחב החיצוני באתר מסויים.

נועה נוף - לחשוף את היופי שבמרחב - תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ | תכנון נוף | סקרי עצים | ייעוץ נופי

למי מתאים השירות?

שירות תכנון נוף מתאים ליזמים, קבלנים, אנשי גינון, אדריכלים, בעלי עסקים שיש להם שטח וכן עבור לקוחות פרטיים המעוניינים לנצל עד תום את המרחב שמחוץ למבנים. השירות הוא כלי תכנון מקצועי ויעיל של כל מרחב חיצוני כדוגמת: רחבות כניסה למבנים ציבוריים ומוסדיים (קניונים, מבני משרדים וכיוב'), גנים וטיילות במרחב הציבורי, כבישי גישה לישובים וכיכרות, גני אירועים וכן לעיצוב ותכנון גינות פרטיות, פנטהאוזים ואפילו מרפסות.

מה תקבלו במסגרת השירות?

במסגרת השירות אסייע לכם להבין מהם הדברים שחשוב לכם שיתקיימו בשטח המדובר, אתכנן את השטח כך שיתן מענה לכל הצרכים ופתרונות לכל הבעיות, אאפיין את הפרטים הרלוונטיים ואבנה את אומדן העלויות כך שיתאים לתקציב. בהמשך אלווה את התקדמות הפרוייקט בעת הביצוע וכך אשמור גם על ביצוע איכותי ומוקפד לצד תכנון מעולה.
השירות הינו תכנון נופי מלא הכולל סט תכניות עבודה: תוכנית שלד-גבהים, פיתוח ופרטים, חתכים, פריסת קירות וגדרות, תכניות צמחיה והשקיה, תכנון תאורה, כתבי כמויות ואומדנים, הדמיות וכן פיקוח עליון וליווי בשטח.

סקרי עצים לתכנון ובניה

על פי חוק התכנון והבניה קבלת היתר בנייה מחייב עריכת סקר עצים בוגרים. כך גם תהליך הסדרת תב"ע, הסבת ייעודי קרקע ועוד.

גם בפרוייקטים של פיתוח נופי כמו סלילת שביל אופניים, הקמת אנדרטה או בניית תצפית נוף חדשה יש צורך בביצוע סקר עצים.

מטרתו של סקר עצים היא להתחשב בשכבת העצים הבוגרים בשטח ולהביא אותם לידי ביטוי כ'שכבת תשתית' אל מול המתכנן הראשי. מטרה נוספת היא איתור העצים הערכיים והמשמעותיים בנוף ושימורם אל מול תהליכי הבנייה והפיתוח הבלתי פוסקים.

בתהליך סקר העצים לוקחים חלק ארבעה גורמים; האדריכל המתכנן הראשי, המודד, סוקר העצים ופקיד היערות המאשר את סקר העצים ומנפיק היתרי כריתת/העתקת עצים.

הסקר לוקח בחשבון מספר פרמטרים, בהם:

לכל עץ מחושב 'ערך פיצוי נופי' המגלם בתוכו את שוויו הכלכלי.

נועה נוף - לחשוף את היופי שבמרחב - תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ | תכנון נוף | סקרי עצים | ייעוץ נופי

חשיבות סקר עצים מקצועי

היכולת להעריך נכונה את מצב העצים ולשקלל את חשיבותם וערכיותם אל מול הבנייה או הפיתוח המתוכננים בשטח מאפשרת קבלת החלטות מושכלת ומיטיבה. זה בדיוק מה שהאדריכל הראשי של התכנית צריך. ההיכרות העמוקה שלי עם נוהל סקר העצים, לאור הנסיון הרב שלי בתחום ועשרות סקרי העצים שכבר ביצעתי, מאפשר לי לעבוד ביעילות ולצפות מראש בעיות שעלולות לצוץ. אני חושבת כמה צעדים קדימה ומעדכנת את מזמין העבודה על נקודות התורפה מבעוד מועד. יחסי אנוש מעולים ואמונה גדולה בשת"פים בנוסף להיכרות אישית עם הגורמים השותפים בהליך סקר העצים מאפשרים לי תקשורת זריזה ודיאלוג פורה אל מול המתכננים והיזמים ובכך לקצר את זמני התגובה.

למי מתאים השירות?

השירות מתאים ליזמים, קבלנים, אדריכלים ולקוחות פרטיים ונדרש כתנאי מקדים לקבלת היתר בניה או היתרי כריתה והעתקה לעצים.

מה תקבלו במסגרת השירות?

השירות הוא שירות כוללני מא' ועד ת'; אני עובדת אחד לאחד אל מול 'נוהל סקר עצים' כפי שנכתב ע"י משרד החקלאות. בין היתר כולל השירות סקירת העצים בשטח, תיאום בין העצים ומצבם הקיים לתכניות העתידיות של המקום, מתן המלצות למתכנן הראשי, ליווי המתכנן ועריכת שינויים לבקשת פקיד היערות ועד קבלת אישור הסקר והנפקת היתרי כריתה והעתקת עצים במידת הצורך.

ייעוץ נופי

זקוקים לייעוץ נקודתי או בחוות דעת מקצועית לתכנון השטח? בשביל זה אני כאן. בכדי לממש את מלוא הפוטנציאל של מרחב החוץ ולהפיק חיבור אופטימלי בין הפנים לחוץ, מומלץ להיעזר בייעוץ נופי ממוקד מטעם מתכננת נוף מקצועית.

השירות מיועד גם למי שרוצה לבצע שינויים במרחב או בגינה קיימים וגם למי שמפתח שטח חלק מאפס ומעוניין בהכוונה בכדי להגיע לתוצאות איכותיות.

נועה נוף - לחשוף את היופי שבמרחב - תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ | תכנון נוף | סקרי עצים | ייעוץ נופי

חשיבות הייעוץ הנופי

שירות ממוקד

במסגרתו נוהגים לקוחות לפנות אליי לגבי דילמה נקודתית שהם עומדים מולה; הדילמה יכולה להיות פונקציונלית, עיצובית, תקציבית וכיוב'. במסגרת הייעוץ נבחן את הפתרונות האפשריים ואחשוב יחד איתכם על הפתרון המועדף.

עמידה בתקציב

אוכל לייעץ לכם באופן נקודתי בבחירת סגנון העיצוב, בבחירת החומרים המתאימים, בפריסת שלבי הביצוע, או באיתור הספקים המתאימים ועוד, כך שתוכלו לעמוד בתקציב הפרויקט.

קבלת החלטות

מתוך ניתוח השטח וקביעת מתווה למרחב, תוכלו לקבל החלטות חשובות הנוגעות לפרוייקט המדובר.

למי מתאים השירות?

השירות מתאים לאדריכלים ולאנשי מקצוע: גננים, הנדסאי נוף, מעצבי פנים וכן ללקוחות פרטיים שזקוקים לחוות דעת או ייעוץ נקודתי בתכנון המרחב החיצוני ו/או בשדרוגו.

מה כוללת פגישת ייעוץ?

פגישת ייעוץ נקודתית יכולה לכלול מגוון נושאים, בהתאם להעדפות הלקוח, אך תתמקד לרוב בנושא אחד או שניים מרכזיים, לדוגמא: ייעוץ נקודתי בנוגע לבריאות עצים והשמשתם במרחב, התאמת אלמנטים לשטח העומד לרשותכם (למשל: הסבת אזור גינון לאזור מרוצף בחצר הבית, התאמת סוג צמחיה לפארק עירוני ועוד), ייעוץ לתכנון גינה חסכונית במים ועוד. במסגרת הפגישה אגיע לשטח המדובר ובמהלך השעה וחצי שיש לנו יחד נבחן את הנושאים הרלוונטים ונחשוב על פתרונות. הפגישה תלווה בדו"ח סיכום כתוב בליווי המלצותיי המקצועיות. הערך המוסף שלי הוא ראיה רחבה מקצה לקצה, נסיון רב שנים בתחום עיצוב הנוף והגינון וכן התמקצעות בתחום העצים (אילנאות).

הרצאות וסדנאות

רוצים לקבל ידע מעמיק וכלים פרקטיים בתחומי תכנון הנוף, גינון ואילנאות? ההרצאות שלי מיועדת עבורכם. בהרצאות אני משתפת מהידע הרב שצברתי במהלך 17 שנות ניסיון בתחום, ומדריכה כיצד להפוך את מרחב החוץ לשימושי ונעים יותר עבורכם.

במסגרת ההרצאות: התייחסות לתכנון והתאמת העץ הנכון למקום הנכון, שדרוג מרחבי חוץ, חומרים, התאמת צמחים ועוד.

באילו נושאים נוגעות ההרצאות שלי?

התוכן מבוסס על ותק וניסיון של למעלה מ17 שנים בתחום תכנון הנוף והגינון. במהלך ההרצאות ישולבו טיפים לחסכון מיטבי בזמן, אנרגיה וכסף. התוכן מעניק כלים להצלחה בפיתוח הסביבה והתמודדות נכונה עם קשיים ואתגרים.

נועה נוף - לחשוף את היופי שבמרחב - תכנון נוף שישאיר אתכם בחוץ | תכנון נוף | סקרי עצים | ייעוץ נופי

למי מתאים השירות?

ההרצאות מיועדות לאוהבי התחום שאינם בעלי ידע מקצועי וכן גם לאנשי המקצוע: אדריכלים ואדריכלי נוף, מעצבי פנים, גננים ואילנאים המעוניינים בכלים והעשרה מקצועית. אתם מוזמנים לתאם יחד איתי הרצאה המיועדת באופן נקודתי לקהל היעד.

מה צפוי שיקרה לכם לאחר ההרצאות?

לאחר שתחשפו לעולם תכנון הנוף, הגינון והעצים ותבינו שדברים אינם פשוטים וקיימים מאליהם כפי שהם נתפשים: הסקרנות שלכם תתעורר והלב שלכם יתרחב, תקבלו ידע מעשי ומקצועי אשר יאפשר לכם לקבל החלטות בתחום המדובר, תבינו מה תפקידם של האלמנטים הפונקציונליים השונים במרחב הנופי ויהיו בידכם הכלים כיצד לקבל החלטות הנוגעות למרחב זה והכי חשוב – תעריכו יותר את המרחב שמחוץ למבנה ותוכלו לקבל ממנו השראה, רוגע, איכויות של טבע ויופי.

שאלה? ייעוץ? כתבו לי!

כשמדובר בתכנון ועיצוב מרחב חוץ, טבעי שתתעוררנה שאלות. אני מזמינה אתכם ליצור איתי קשר כעת ולהעזר בידע ובניסיון שצברתי, כדי לקבל החלטות מושכלות ונבונות.

אשתמש בפרטים רק כדי ליצור איתך קשר בטלפון או בווצאפ. אני לא שולחת חומר פרסומי או ספאם.